top of page

LEGAL MATTERS to kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego założona przez adwokat i doradcę podatkowego Monikę Kaletę. Świadczy usługi doradcze  w zakresie podatków CIT, PIT, VAT oraz opodatkowania międzynarodowego. Pomaga w podejmowaniu bezpiecznych i efektywnych podatkowo decyzji biznesowych. Zajmuje się także obsługą prawną przedsiębiorców, w tym w zakresie procesów restrukturyzacyjnych.

Monika Kaleta należy do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (nr wpisu: WAW/ADW/8950) oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych (nr wpisu: 13956).

Wspiera przedsiębiorców przy wyborze optymalnej podatkowo formy prowadzenia biznesu, prowadzeniu działań restrukturyzacyjnych, transakcjach zagranicznych oraz transakcjach związanych z nieruchomościami. W swojej pracy łączy znajomość przepisów podatkowych z wiedzą i doświadczeniem w zakresie prawa handlowego.

 

Specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw (sektor MŚP), w tym właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych.

 

Świadczy usługi  obejmujące udzielanie porad podatkowych, opiniowanie umów oraz planowanych transakcji pod kątem ryzyk podatkowych, sporządzanie wniosków o interpretacje podatkowe, tworzenie procedur podatkowych, a także przygotowywanie pism procesowych. Zajmuje się również obsługą korporacyjną spółek oraz wspiera klientów w przygotowywaniu umów.

Przed rozpoczęciem prowadzenia własnej kancelarii przez 7 lat zdobywała doświadczenie pracując w firmach doradczych zajmujących się obsługą podatkową

i prawną polskich oraz międzynarodowych podmiotów gospodarczych.  

 

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posługuje się biegle językiem angielskim (Cambridge Certificate of Proficiency).

doradca podatkowy
3_edited_edited.png

WSPÓŁPRACA

bottom of page